Produkty marki BWT w ofercie
Od dzisiaj oferta AXIOMA zostaje poszerzona o produkty BWT takie jak urządzenia filtracji mechanicznej, zmiękczacze Bewamat+ i Solter oraz urządzenia do ochrony instalacji przed osadami wapnia i magnezu AQA nano.
Jednocześnie pragniemy poinformować, iż AXIOMA uzyskała Certyfikat kwalifikacji do montażu i pierwszego uruchomienia urządzeń BWT. Aby zapobiec wytrącaniu wapnia i odkładania się go w instalacji i w urządzeniach domowych pod postacią kamienia, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia zmiękczającego wodę.
Produktem najnowszej generacji w zakresie uzdatniania wody jest zmiękczacz wody SOLTER – nowość na rynku 2012. Miękka woda, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu zmiękczacza, to oszczędność czasu, pieniędzy oraz większy komfort korzystania z kuchni i łazienki. W ten sposób ochraniamy takie urządzenia i elementy instalacji jak zasobniki, bojlery, wymienniki, pralki, zmywarki, armaturę, AGD itd. Zakamienione elementy urządzeń jak grzałki i wymienniki to nieefektywna praca czyli większe zużycie energii, a nawet zupełne uszkodzenie czyli konieczność ponoszenia kosztów związanych z wymianą. Kamień który zalega w zasobnikach to idealne miejsce rozwoju bakterii, np. legionelli. Miękka woda to także niższe i efektywniejsze zużycie detergentów.
Urządzenia zmiękczające wodę stają się standardem wyposażenia współcześnie budowanych i modernizowanych domów. Więcej w dziale Woda i uzdatnianie.
Czy możesz zastosować zmiękczacz wody u siebie w domu lub mieszkaniu?
Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na te i inne pytania - skontaktuj się z nami telefoniczie : 790 380 290
Możesz również skorzystać z formularza na naszej stronie aby zamówić kontakt.
Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa
Miasto Kraków chce dotować nawet 100% kosztów modernizacji starych nieekologicznych i uciążliwych kotłowni oraz do 1000 złotych do każdego metra kw. powierzchni instalacji solarnej - przeciętna instalacja solarna to powierzchnia ponad 6m kwadratowych. Ponadto dotacja ma objąć inwestycje w kotły kondensacyjne gazowe, pompy ciepła. Wszystko z sprawą złego stanu powietrza nad Krakowem.
Celem programu jest polepszenie jakości powietrza atmosferycznego poprzez modernizację źródeł energii dla między innymi jednorodzinnych domów mieszkalnych, ale także obiektów wielorodzinnych oraz budynków należących do przedsiębiorców.
Na co może być udzielona dotacja celowa?
Gmina przewiduje środki na modernizację kotłowni, w szczególności zmianę rodzaju paliwa z tzw stałego czyli węgla na ogrzewanie gazowe, pompę ciepła, kolektory słoneczne. Warto wspomnieć że kotłownia oparta o nowoczesny kondensacyjny kocioł gazowy to koszta eksploatacyjne roczne porównywalne do kosztów opalania węglem, natomiast odpadają problemy typu czyszczenie kominów, transport i składowanie paliwa oraz codzienna obsługa - rozpalanie, dokładanie, czyszczenie paleniska itd. W przypadku pomp ciepła koszta eksploatacyjne mogą być jeszcze niższe a w przypadku pomp ciepła powietrze-woda inwestycja nie jest kłopotliwa gdyż nie jest potrzebne wykonywanie odwiertów, czy układania wymiennika kolektorowego w gruncie.
Kto może ubiegać się o dotację?
Uprawnionymi do składania wniosków o udzielenie dotacji są: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
W jakiej wysokości będą udzielane dotacje?
1) 900 zł za każdy kW:
mocy nowego źródła ogrzewania w przypadku likwidacji palenisk lub kotłowni węglowych,
mocy nowego źródła centralnej ciepłej wody użytkowej,
mocy zainstalowanej pompy ciepła.
czyli nawet do 100% dofinansowania do kotłów gazowych lub pomp ciepła!
Zobacz kondensacyjne kotły gazowe lub pompy ciepła z naszej oferty
2) 1 000 zł za każdy metr kwadratowy w przypadku zainstalowania kolektora słonecznego.
Warto wspomnieć że skorzystanie z tej dotacji nie oznacza rezygnacji z dotacji z NFOŚiGW w wysokości 45%. Korzystając z obydwu dotacji inwestycja może okazać się niezwykle korzystna!
Zobacz kolektory słoneczne w naszej ofercie.
Ogłoszenie o naborze: Gmina Miejska Kraków ogłosiła nabór w trybie konkursowym wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska realizowane na zasadach określonych w Programie Ograniczania Niskiej Emisji dla miasta Krakowa, uchwalonym Uchwałą nr XXI/275/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 06 lipca 2011 roku (z późn. zm.), zwanej dalej uchwałą. Więcej na stronie urzędu : http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=54093
Przyjęta przez radnych uchwała jest kontynuacją programów dofinansowywania wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne rozwiązania proekologiczne, realizowanych od 1995 roku. Od 1995 do 2009 roku w Krakowie zrealizowano wnioski dotyczące likwidacji niskiej emisji na kwotę niemal 12 milionów złotych. W tym czasie zlikwidowano ponad 19 tysięcy starych pieców węglowych i 325 kotłowni.
Czy program mnie dotyczy? Czy mogę się ubiegać o dotację? Ile mogę na tym skorzystać?
Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na te i inne pytania - skontaktuj się z nami telefoniczie : 790 380 290
Możesz również skorzystać z formularza na naszej stronie aby zamówić kontakt.
Konferencja "Fotowoltaika i kolektory słoneczne w małych i mikroinstalacjach...
19 marca w Warszawie odbyła się konferencja "Fotowoltaika i kolektory słoneczne w małych i mikroinstalacjach w Polsce i Niemczech". Tematyka konferencji to przede wszystkim cele i możliwości rozwoju rynku energetyki słonecznej w Polsce oraz przykłady, jak z problemami związanymi z tym zagadnieniem radzą sobie sąsiedzi.
Konferencja została zorganizowana przez Polsko Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Generalnemu AHK Michaelowi Kernowi oraz Pani Menedżer Annie Grzelak.
Pośród prelegentów Konferencji znaleźli się m.in Janusz Pilitowski - dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Konrad Bauer - dyrektor Enviacon International, Grzegorz Wiśniewski - prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, Jan Knaack Bundesverband Solarwirtschaft e.V. Berlin, Bartosz Zieliński prezes PSE innowacje sp.zo.o. oraz dr. Uwe Hartmann – Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. oraz przedstawiciele firm niemieckich poszukujących partnerów na terenie Polski.
Czy mogę u siebie zbudować instalacje solarną lub fotowoltaiczną? Co muszę mieć i ile zyskam? Czy mogę się starać o dofinansowanie na tego rodzaju inwestycje?
Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na te i inne pytania - skontaktuj się z nami telefoniczie : 790 380 290
Możesz również skorzystać z formularza na naszej stronie aby zamówić kontakt.
Polska ustawa o OZE - jakie perspektywy wsparcia fotowoltaiki?
19 marca (wtorek) w Warszawie odbyła się konferencja "Fotowoltaika i kolektory słoneczne w małych i mikroinstalacjach w Polsce i Niemczech". Jednym z tematów poruszanych na konferencji był projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii i nowe zapisy ograniczające system wsparcia dla instalacji fotowoltaicznych.
Janusz Pilitowski - dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, w swoim wystąpieniu na konferencji przedstawił kilka zagadnień dotyczących ustawy o OZE, między innymi zmiany i ograniczenia jakie przewiduje się w opracowywanym projekcie.
Dyrektor poinformował, iż zostanie wprowadzone ograniczenie wsparcia w postaci zmniejszenia wielkości mikro instalacji fotowoltaicznej objętej programem pomocowym do łącznie 2 MW mocy przyłączonej. Instalacje większe będą pozbawione wsparcia. Ponadto zmiany zablokują możliwość dzielenia większych instalacji na mniejsze, m.in. ograniczone zostaną możliwości przyłączenia nowej wolno stojącej instalacji fotowoltaicznej. Minimalna odległość nowej instalacji ma wynosić "co najmniej 2000 m" od już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Jednocześnie, aby móc przyłączyć kolejną instalację przez inwestora, muszą minąć przynajmniej 2 lata.
Oczywiście przewidziano także ograniczenia wsparcia dla większych instalacji fotowoltaicznych, tj tych objętych koncesją. Gdy moc zainstalowana „wynikająca z udzielonych koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej oraz z dokonanych wpisów do rejestru wytwórców w małej instalacji, przekroczy 500 MW" współczynniki korekcyjne wyniosą 75%, a po przekroczeniu 800 MW, współczynniki korekcyjne wyniosą 50% wartości określonych przepisami. Współczynniki korekcyjne zostaną poprawione w projekcie ustawy z uwagi na ich dezaktualizację w odniesieniu do rynku. Inną zmianą jest zamiar częstszego aktualizowania współczynników taryfy feed-in – planuje się aktualizację 2 razy w roku, co zapewne utrudni życie podmiotom zarządzającym instalacjami.
Tzw. trój-pak energetyczny, w skład którego wchodzi ustawa o odnawialnych źródłach energii, ma trafić do sejmu, wg zapowiedzi Janusza Pilitowskiego, za kilka tygodni. Pilitowski zapowiada również prawdopodobny termin wejścia w życie ustawy na początek 2014 roku, jednak zaznacza, iż nie oznacza to od razu startu systemu wsparcia. Nastąpi to dopiero po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską, co nastąpi nie wcześniej niż po 3 miesiącach, górna granica jest jednak nieoznaczona.
Tymczasem 22 marca (czwartek) Komisja Europejska podała, że pozywa Polskę i Cypr do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii. Celem dyrektywy, która miała być wdrożona przez kraje członkowskie do 5 grudnia 2010 r, jest 20% udział energii odnawialnej do 2020 r.
Mimo iż zostały zgłoszone pewne akty prawne i projekty, KE wskazuje, iż żadne z nich nie stanowi „znaczącego środka wdrażania zapisów dyrektywy o odnawialnych źródłach energii", a część przepisów jest zwyczajnie "stara", bo uchwalona przed datą wejścia w życie dyrektywy. KE wysłała do Polski wezwanie do usunięcia ww uchybienia już w styczniu 2011 r., a w marcu 2012 wysłała tzw. uzasadnioną opinię w sprawie. Wobec powyższego KE zaproponowała dla Polski dzienną karę ponad 133 tys. euro, płatną od skazującego wyroku Trybunału do wdrożenia przepisów UE.
Doświadczenia niemieckie wskazują, że pomimo wysokich kosztów wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii działania pomocowe są zasadne. Jak zaznacza Konrad Bauer, wpływy z podatków generowane przez branżę OZE są wyższe od środków przeznaczanych na wsparcie źródeł. Według Grzegorza Wiśniewskiego, przed wejściem w życie ustawy i systemu pomocowego, wsparciem dla fotowoltaiki powinien zająć się NFOŚiGW w ramach dotacji. Wskazał duże znaczenie fotowoltaiki w kontekście spodziewanych niedoborów energii w latach 2014-2015 w systemie energetycznym z uwagi na bardzo szybki czas od rozpoczęcia inwestycji do uruchomienia instalacji (3-12 miesięcy).
Czy mogę u siebie zbudować instalacje solarną lub fotowoltaiczną? Co muszę mieć i ile zyskam? Czy mogę się starać o dofinansowanie na tego rodzaju inwestycję?
Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na te i inne pytania - skontaktuj się z nami telefonicznie : 790 380 290
Możesz również skorzystać z formularza na naszej stronie, aby zamówić kontakt.